Dokumenty dotyczące Rębkowa - nazwiska

Szukaj na stronach Rębkowa:

powered by FreeFind
Lekcja o przodkach czyli rodziny rębkowskie na przestrzeni wieków - wykład prowadzony przez Sebastiana Jędrycha dla dzieci szkolnych oraz dla dorosłych - w 2008 roku 
Nazwiska i imiona osób z Rębkowa i okolic występujące w dokumentach w poszczególnych latach oraz drzewa genealogiczne rodzin:

Utwórz drzewo genealogiczne na moikrewni.pl
Mapa nazwisk Siudalski
Podział nazwisk Siudalski

Pochodzenie Twojego nazwiska?

Genealogia rodzin okolic Garwolina - cmentarze

Rok

Rodzaj dokumentu lub wydarzenie

Nazwiska

 1565

 Lustracja majątku

 Łukasz Nagórski – dzierżawca,

1617

 Lustracja majątku

Andrzej Mniszek - dzierżawca, Matys Krupa – zbudował młyn 1614 rok,

XVII wiek wg Sebastiana Jędrycha Aluchnia, Arastek, Bauk, Beczko, Bębnarz, Bielech, Chałupka, Głada, Głowala, Gurski, Gusko, Guzek, Iwowski, Jankowski, Jarusel, Jarząbek, Jędrych, Kamieński, Kądriałka, Kęcko, Kieczko, Kiska, Kobyłka, Koczan, Koska, Kowal, Kozik, Kurek, Lasek, Lipka, Łukasik, Młynarz, Morek, Plewka, Polak, Psonka, Rachelek, Rumak, Rychlik, ,Sadowicz, Smolik, Talar, Winek, Wiśnioch, Wojda, Wolski, Zagórski, Zając, Żabon. /nazwiska zaznaczone na czerwono występują dziś w Rębkowie/
XVIII wg Sebastiana Jędrycha Adamczyk, Aluchnia, Arastek, Baranek, Bladowski, Borkowski, Borus, Brusumski, Chałupka, Czernia, Daudziak, Gąsiorowska, Giesiak, Głada, Głaszczka, Głazka, Głowala, Gurzkowski, Jarząbek, Karpis, Karpisz, Kierzkowski, Kobus, Kosecki, Kotek, Kotlak, Kozłowski, Kramarczyk, Kraska, Krupa, Krzeski, Kurzawa, Kyrzawiński, Lewicki, Lodowski, Łukasik, Majewski, Noskowicz, Ochnik, Oleszka, Osiński, Pętkowski, Półtorak, Przybysz, Przychodni, Ptaszyński, Rafalak, Rek, Rękawek, Rychlik, Sadowicz, Sagan, Saganek, Santorek, Sarek /dziś Szarek?/, Sarnowski, Sełykowski, Siejka, Siudalski, Skorupik, Sobierat, Srogi, Starosz, Szarek, Sztylka, Szuliborski, Szymborski, Talarczyk, Talarek, Traczyk, Turkiewicz, Uzdowski, Wartek, Wengłowski, Wiesiak, Winek, Witak, Wójciak, Wrzosowski, Zalewski, Zaluska, Zbroch, Ziarnowski, Zielińska
1777 akt ślubu Petrum /Piotr?/ Kierzkowski, Goździówna, świadkowie Sebastian Szudalski i Laurentum Załuski [fot. SJ]
1779 akt ślubu akt ślubu Margarety Szudalskiej córki? siostry? Benedykta Szudalskiego [fot. SJ]
1780 akt ślubu Witak, Załuska, Traczyk, Sarek, [fot. SJ]

 1791

 Bunt chłopów

Walenty Kurosz -   dzierżawca, zbuntowani chłopi: Wojciech Starosz, Łukasz Aluchnia, Antoni Siejka, Tomasz Ludowski /Lodowski/ , Maciej Krupa, Kazimierz Bachus, Wojciech Makulski, Sebastyjan Koczyk /dziś nazwisko Kocyk?/, Grzegorz Balas,
Tadeusz Pobóg - Staniszewski - komisarz, Tymiński – oficer co buntowników aresztował
XIX wiek pierwsza połowa wg Sebastiana Jędrycha Aluchnia, Arastek, Babski, Bachus, Barankiewicz, Barbarczyk, Biernacki, Bladowski, Brześciński, Chałupka, Ciołkowski, Czajkowski, Czarkowski, Dębski, Dłużniewski, Domański, Dziak, Felenberg, Gałązka, Gesiak, Gładysz, Głaszczka, Gnat, Gorzechowski, Grasuta, Grzelotek, Gurzkowki, Jagniowiak, Jagon, Jankowski, Janusz, Jaworski, Kalinowski, Kaliński, Kamiński, Karczmarczyk, Karpisz, Kistowicz, Kloczkowski, Kobus, Kocioł, Komorowski, Kotek, Kotlak, Kowalski, Kozicki, Koziczyńska, Kozłowska, Krasuski, Krupa, Kruszewska ,Kudliński, Kurkowski, Laskowski, Lewartowski, Lis, Lodowski, Lubiczek, Majewski, Makowska, Matlakowska, Matysiak, Mazurkiewicz, Mianowski, Miętus, Mikulska, Mitkowski, Młynarczyk , Mosek, Niedźwiedzki, Nowicki, Onyszewski, Opalak, Opelewski, Osiński, Ostolski, Parzyszek, Pastusz, Patucki, Pawelec, Pawłowski, Pędur, Piesio, Piłka, Piotras, Piotrowski, Piras, Proza, Przybysz, Psona, Puderewski, Pyza, Radziej, Rafalak, Recher, Rogala, Ruta, Rychlik, Sadowski, Salach, Sankowski, Santorek, Sarek, Schultz, Sędzicka, Siejka, Sikora, Siudalski, Skwierczyński, Słomski,  Sobieszek, Soszka, Staniszewski, Staroszewicz, Staszewski, Syniary, Szańkowski, Szarnowski, Szczepański, Szczęśniak, Szczucki, Szczypek, Szewczak, Sztelmacki, Sztylka, Szymański, Szymborski, Śledź, Świesiulski, Talar , Talarek, Tomaszek, Trojanek, Trzciński, Tudek, Tyszka, Tywanek, Wasilewski, Waszczyński, Wawrzuk, Wąsewicz, Winek, Witak, Wolski, Wójciak, Zalewski, Zaluski, Zembrzuski, Zieliński, Żelechowski
XIX wiek druga  połowa wg Sebastiana Jędrycha Adamski, Aksamitowski, Aluchnia, Balas, Barankiewicz, Barejka, Bątruk, Biernacki, Blikowski, Bokus, Bożek, Bronkowski, Brzeziński, Bylinka, Charmiński, Chmielarczyk, Chróst, Chruściel, Chudzyński, Cichocki, Ciecwierz, Cycerski, Cygan, Czerniawski, Czerski, Dadas, Dębecki, Dróżdż, Dudek, Dybciński, Dymek, Dziwiszek, Eineberg, Elmerych, Felczak, Filaber, Filipiak, Filipowski, Frelik, Gałązka, Garwoliński, Gerich, Giziński, Głuch, Gnat, Gorlicki, Grymuła, Grzechnik, Grzeszczak, Grzoska, Guba, Gugała, Gurzkowski, Harmiński, Henke, Husarzewski, Jagiełło, Jagodziński, Janusz, Jaroń, Jarosławska, Jędrzejczak, Jędrzejowski, Jóźwiak, Kalinowski, Karczmarczyk, Kargol, Kasprzak, Kelczykowski, Kisiel, Kobuszewski, Kocyk, Kosicki, Kościesza, Kot, Kozłowski, Krupa, Krupiecki, Kruszewski, Krzykowski, Krzyśpiak, Kurach, Laskowski, Lenarczyk, Lodowski, Majewski, Makulec, Makulski, Markowski, Marzec, Matysiak, Mianowski, Michalczyk, Mikulski, Milewski, Misiak, Miszta, Nakonieczny, Naturalny, Niedźwiedzki, Noskiewicz, Olan, Opiekulski, Ostolski, Ostrowski, Ośko, Paczek, Parkot, Parol, Parzyszek, Paszkowski, Pawlak, Pawłowski, Perczyński, Pietrzak, Piotrowski, Podgórski, Podolski, Popiołek, Poszytek, Półtorak, Przybysz, Psona, Puchalski, Rakowski, Rebeda, Reda, Rek, Rosa, Ruta, Rychlik, Sagalski, Santorek, Sarecki, Sareński, Serej, Sęk, Siarkiewicz, Siejka, Siudalski, Skorek, Słomski, Służewski, Sobieszek, Soszka, Spociński, Stańczyk, Starosz, Starusiewicz, Stefański, Suchecki, Sulik, Szczegot, Szczucki, Szelążek, Sztylka, Szufik, Szulc, Szulik, Szymborski, Świesiulski, Talar, Tobiasz, Tomaszek, Tracz, Trochim, Tudek, Ulrich, Walczak, Wasilewski, Wasilka, Wąsewicz, Wekel, Wiechetek, Wieczorkowski, Wielgosz, Więcek, Winek, Witak, Wolski, Wójciak, Zaluski, Zaręba, Zarębski, Zawada, Zdanowski, Zieliński, Zięcina, Żuber

1812 /1814/

Przekaz rodzinny

Hieronim Piotrowski – żołnierz napoleoński

1816 akt chrztu Marianna Siudalska, córka Benedykta i  Antoniny z domu Siejka, chrzestni to Adalkatus Łoś i Franciszka Arastkowa [fot. SJ]
1824 akt ślubu Marcin Siemiński, Siemińska  z Bobieńskich, Lipka Ludwik Bronczewski /Broncewski/ [fot. SJ]
1833-1882 spis chrztów opracowany przez Sebastiana Jędrycha, jest to owoc prawie rocznej jego pracy, jeśli chcesz mu podziękować napisz,

1836

Nadanie folwarku Rębków generałowi carskiemu

Aleksander Zwierow generał – major carski, Jakub Wójciak – sołtys, Paweł Rychlik – gospodarz, Antoni Witak – gospodarz, Jan Marceli Babski, - wójt Gminy Garwolin, K. Szczucki – pełnomocnik, P. Wierzbicki

 1840

 Rejestr pomiarowy

 Chłopi łanowi: Antoni Witak, Michał Barankiewicz, Filip Kozłowski, Stanisław Talar, Walenty Kobus, Józef Aluchnia, Kacper Talar,

gospodarze: Jan Nostek – nadleśniczy, Kacper Chruściel – gajowy, Załuski /pustka/, Jan Szewczyk, Piotr Bokus, Józef Rek, Jakub Siudalski, Piotr Karczmarczyk, Antoni Wasilewski, Józef Ruta, Banach /Benedykt/ Siudalski, Michał Gnat, Onufry Szymborski, Andrzej Ruta, Paweł Sobieszek, Wojciech Szulc, Paweł Gorak /pustka/, Walenty Aluchnia /pustka/, Jakub Skorupik /pustka/, Józef Santorek /pustka/, Tomasz Araste, Piotr Witak, Jakób Wójciak, Antoni Niedźwiecki, Andrzej Krupa, Piotr Łukasik, Józef Wójciak, Błażej Kruszewski, Paweł Rychlik, Tomasz Siejka, Mateusz Rychlik, Kazimierz Ruta, Filip Wąsowicz, Józef Witak, Antoni Siejka, Antoni Ostolski, Andrzej Szewczyk, Mikołaj Krupa, Tomasz Arasek /pustka/, Piotr Witak /pustka/, Piotr Głaszczu? /pustka/, Paweł Traczyk, Kacper Głaszczka, Antoni Witak, Antoni Załuski, Wojciech Gęsiak, Piotr Witak, Antoni Wolski, Jan Bladowski, Michał Pawrocki, Kazimierz Wójciak,

komornicy: Icke Beniamin Czarnecki, Ignacy Ruta, Wawrzyniec Siejka

1863

Powstanie Styczniowe

Niedźwiecki, Gałązka, Krupa, Witak

 1864

 Uwłaszczenie chłopów – tabela likwidacyjna wsi Rębków

 Szewczyk Antoni, Bokus Szymon, Rek Franciszek, Rek Marcin, Talar Antoni, Gałązka Kazimierz, Piotrowski Jan, Niedźwiecki Mikołaj, Niedźwiecki Mikołaj, Lodowski Wojciech, Lodowski Mikołaj, Kisiel Marianna, Witak Józef, Zieliński Marcin, Zielińska Maria, Ostolski Karol, Karczmarczyk Michał, Witak Jadwiga, Siudalski Paweł, Mianowski Antoni, Witak Małgorzata, Krupa Andrzej, Tomaszek Szczepan, Świesiulski Władysław, Wójciak Seweryn, Rychlik Wojciech, Witak Marcin, Rychlik Wawrzyniec, Ruta Kazimierz, Witak Anna, Kruszewska Maria, Witak Małgorzata, Szymborski Kazimierz, Szewczyk Maria, Szymborski Onufry, Świesiulski Marcin, Traczyk Paweł, Głaszczka Stanisław, Dębecki Jan, Gęsiak Onufry, Biernacka Katarzyna, Winek Paulina, Wójciak Kazimierz, Ruta Jan, Ruta Ignacy, Wolski Antoni,

Sołtysi łanowi: Witak Józef, Karczmarczyk Katarzyna, Talar Barbara, Barankiewicz Jan, Siejka Małgorzata, Kobus Karol, Talar Stanisław,

1864

Odbicie skazańców

Walenty Witak, Winek z Wilkowyj, Mroczek ze Stoczka

 1877

 Uruchomienie kolei

 Falandysz – nauczyciel w Rębkowie

1878

Ukaz Głównego Senatu - zakup

Wilhelm Antonowicz Hordliczka nabywa Obręby Leśne / Huta Garwolińska/

1886 metryki kościelne [SJ] Bylinka Helena, Franciszek Witak, Guba Stanisław, Kozłowski Aleksander, Niłeski Władysław, Ostolski Jan, Ostolski Ludwik, Pacek Jan, Paszkowska Aleksandra, Rek Jan, Sobieszek Piotr, Spika Władysław, Starosz Helena, Szeriak Helena, Sztylko  Michał, Szymborski Franciszek, Talar Katarzyna,
1904 artykuł

1907 – 1915

Tygodnik „Zaranie” an-1

Kolporterzy Ludwik Stefański, Józef Kozłowski, Kazimierz Siudalski, Jan Mianowski

1909

Nagroda za konia an-1

Władysław Zakrzewski – dzierżawca majątku Rębków?

1910

Zakup folwarku Ruda Talubska

Władysław Zakrzewski

1913

Mobilizacja an-1

Szymon Kruszewski, Ludwik Szymborski, Franciszek Szymborski, Stanisław Siejka, Franciszek Mianowski, Józef Świesiulski, Ludwik Tracz, Antoni Tracz, Walenty Makulec, Jan Mianowski, Wacław Mianowski, Stanisław Ruta, Stanisław Zieliński, Aleksander Dębecki, Ludwik Bokus, Władysław Sztylka, Piotr Sztylka, Jan Biernacki, Aleksander Karczmarczyk, Antoni Karczmarczyk, Franciszek Zieliński, Franciszek Witak – w czasie wojny dostał się do niewoli, Szymon Karczmarczyk, Józef Rychlik, Stanisław Piotrowski, Franiszek Gałązka, Michał Głaszczka, Antoni Sobieszek, Józef Makulec,

1914-1918

Wojna

Zginęli: Wacław Mianowski, Walenty Makulec, Józef Makulec, Bokus, Józef Siudalski /zginął podczas rewolucji/ Paweł Siudalski, Ludwik Tracz – prawdopodobnie gdzieś się osiedlił i nie wrócił do rodziny

1919

Parcelacja majątku Rębków

Antoni Kwiatkowski, Andrzej Kościesza, Paweł Ostolski, Jan Ostolski, Jan Boratyński, spadkobiercy Franciszka Szczepańskiego, Józef Gendek, Jan Witak, Józef Rękawek, Jan Karczmarczyk, Jakub Boryń, Jan Mianowski, Piotr Sztylka, Ludwik Stefański, Stanisław Gendek oraz Franciszek Głowala, Władysław Głowala, Piotr Szponder, Mateusz Wiśniewski, Piotr Fidryk, Franciszek Zięcina, Józef Żak, Władysław Parzyszek, Stanisław Traczyk, Józef Borkowski, Józef Ostolski, Paweł Dziwiszek

 1920

 Wejście bolszewików – prasa 1

 Franciszek Siudalski – komendant milicji, ci co go pobili: Kałaska Tomasz, Skwarski Jan, Zając Władysław, Traczyk, Kozłowski,

1927

 szkoła

 dyrektorką szkoły jest J. Wójcicka, szkoła nosi imię Julisza Słowackiego

1937

Odkrycie grobów pod Borkami - maszynopis bez nazwiska autora /an-1/

Stanisław Głowala, Edward Witak, wójt Stanisław Piotrowski, sekretarz Władysław Jeżewski, starosta W. Kałuba, wicestarosta A. Pokiński

 1939-1944

 Okupacja niemiecka

  Lista nazwisk wraz z datami znajduje się na stronie Wojna

 1944

 Zesłani do Sowietów

 Lista nazwisk znajduje się na stronie PRL

1954

Wykopaliska w Garwolinie

Feliks Gadoś

 

 

 

 

 

 

Źródła:

  1. an-1 maszynopis bez nazwiska autora tytuł 'Wieś Rębków” „Cudze rzeczy...” stron 25,
  2. prasa -1 „Robotnik” nr 49 /1191/ z dnia 19 lutego 1921 roku /sobota/ „Oskarżam”
  3. [SJ] - Sebastian Jędrych

Początek budowy strony 28.07.05 © Stefan Jerzy Siudalski ostatnie uzupełnienia 22.10.2008

powrót do strony głównej

ml>